Poradenství okrasných ryb

Okrasné ryby do jezírek – jak na chov?

Koupí okrasných ryb a jeseterů život Vašeho jezírka teprve začíná. Každá rybka vyžaduje specifické podmínky, krmení, péči a dokonce i zvláštní léčbu, když onemocní.

Proto jsem zde stále pro Vás – ať už potřebujete poradit: jaké rybky můžete chovat dohromady v jednom jezírku, jaké má mít jezírko rozměry, povrch dna, osazení vodním rostlinstvem, zvláštní prvky, úkryty pro noční dravce atd.

Rád Vám poradím, zkonzultuji konkrétní problém, vysvětlím a pomůžu – ostatně právě tak uvádím v život všechny vědomostí nabytém vzděláním a zkušenosti získané dlouhodobým chovem okrasných ryb a jeseterů.

S čím se na mne obrátit? No například:

Chov okrasných ryb

Začínáte? Ještě nevíte, jaká rybka se Vám líbí či se hodí právě do toho Vašeho jezírka? Raději kapry koi, karase či jesetery?

Rám Vám poskytnu informace o každém druhu. Sladím výběr rybky s Vaší náturou a charakterem jezírka. Pomůžu se skladbou osádky a vyladěním podmínek pro dlouhodobý chov okrasných a jeseterovitých ryb v zahradním jezírku.

Péče o zahradní jezírko a ryby v něm

Život v jezírku je definován mnoha faktory. Aby probíhal poklidně a spokojeně, je třeba správně zvolit osazenstvo, dopřát mu podmínky a prostředí, jaké mu vyhovuje a celoročně se o něj starat. Což ani nemusí být tak náročné, jak to zní.

Stačí je vědět jak na to – nechte si poradit.

Úprava vody pro zahradní jezírko a umělé nádrže

Čím je pro člověka vzduch, tím je pro rybu voda. A proto je se třeba věnovat zvlášť i úpravám vody v zahradních jezírkách a umělých nádržích.

Není to nic složitého, stačí jen vědět jak na to.

Závěsné plachtové bazény pro odchov ryb

Odchov okrasných a jeseterovitých ryb a pstruhů či část recirkulačního systému či dočasné překladiště ryb můžete snadno realizovat pomocí závěsných plachtových PVC bazénů pro odchov ryb.

S výběrem optimálního bazénu, jeho rozměrů, kapacity, umístění i se zajištěním opěrné konstrukce z oceli Vám rád pomůžu.

Prevence nemocí ryb a karanténa

Jak nejlépe předcházet nejčastějším nemocem ryb nebo specifickým nemocem ryb, které chováte? Jak se zachovat, když se konkrétní rybka začne chovat podezřele a vykazuje znaky obtíží? Jak optimálně izolovat nemocné jedince?

S tím vším Vám rád pomůžu – neboť já řešení znám.

Diagnostika nemocí ryb

Je Vaše rybka nemocná, ale nevíte, co přesně jí je? Já znám nejen nemoci ryb, ale také diagnostická vodítka, která nám pomohou přesně určit, jakým neduhem konkrétní rybka trpí. A to první k léčbě nemoci ryb

Léčba nemocí ryb

I když znáte název nemoci ryby a umíte brouzdat internetem, neměli byste se spolehnout na každou nahodile nalezenou radu k léčbě nemoci ryby. Každá léčba má vícero okolností. Liší se od ryby k rybě. Někdy se hodí jeden postup – jindy jiný. A proto je nejlepší konkrétní potíže v určitých podmínkách odstranit specifickým postupem po poradě s odborníkem.

Neváhejte se na mne obrátit:

mailem                   telefonicky

 

Každý Váš dotaz mě může obohatit a posunout dál…