Krmení ryb

Krmení ryb

Ryby krmíme pravidelně 1x nebo 2x denně. Při krmení volíme opakující se malé dávky krmiva, aby nedošlo ke ztrátě důležitých a potřebných látek (vitamíny, minerály, probiotika ). Ryby se snažíme krmit pravidelně ve stejnou denní dobu.

Krmení KOI kaprů

Ke krmení KOI kaprů využíváme plovoucího krmiva, jelikož nám umožňuje vidět ryby z malé vzdálenosti, při němž je ryba daleko výraznější a zvyšuje náš požitek z jejich krásy. Dalším důvodem je, že chovateli umožnuje jejich pravidelnou kontrolu zdravotního stavu, kondice a kvality vody.

Ryby musíme krmit vhodnou velikostí krmiva, která nesmí přesahovat velikost ústního otvoru ryby. Dále musíme volit vhodný obsah látek v krmivu pro dané roční období, abychom ryby nepřekrmovali a tak nezatěžovali jeho trávicí trakt. Ryby přestáváme krmit, pokud teplota vody v jezírku klesne pod 10 °C.

Krmení jeseterů

Pokud chováme v jezírku společně jesetery a KOI kapry je velmi důležitá technika krmení. Musíme zabránit, aby nedošlo, že veškerou potravu určenou jeseterům pozřou kaprovité ryby, jelikož tato potrava je pro ně velice chutná, bohužel obsahové složení látek v krmivu je pro kaprovité ryby nevhodné a tučné. Jesetery krmíme speciálním potápivým krmivem stejně často jako kaprovité ryby a využíváme spíše menších velikostí krmiva i pro větší ryby.

Technika krmení: Nejprve krmíme KOI kapry plovoucím krmivem v jednom místě jezírka. Na krmení si vyhradíme přibližně 20-30 minut. KOI kapry krmíme po malých dávkách. Po této době, když už si myslíme, že jsou ryby dostatečně nasyceny, tak přestaneme krmit. Začneme ihned krmit potápivým krmivem pro jesetery v jiném místě jezírka. KOI kapři se nám do toho místo určitě sjedou, dokonce i nějaké menší množství tohoto krmiva pozřou, ale je důležité, že byli už před tím nakrmeni krmivem s vyváženým a potřebným obsahem látek.

Pokud chováme jesetery odděleně od kaprovitých ryb, krmíme tyto ryby 1-2x za den a může v malých dávkách krmit i při teplotách nižších než 10 °C.

Krmení veslonosů

Jelikož je veslonos americký planktonofágní rybou musíme si dát pozor při jeho zakoupení, aby nám prodávající zaručil, že ryba je od mala krmena granulovaným krmivem, které bez problému přijímá. Ryby krmíme speciálním krmivem pro veslonosy, popřípadě drobnými granulemi ve velikosti 2 mm pro jeseterovité ryby. Drobnými proto, aby pomalu klesali ke dnu, skoro se vznášeli ve vodním sloupci a tam je veslonos přijímá. Ryby přes zimu nekrmíme.

Mým podpisem ručím za kvalitu – získáváte garanci kvality.